Дослідницький практикум «В гостях у бджілки» (місячника STEM- освіти)
В рамках місячника STEM- освіти в 1-4 класах пройшов урок — дослідницький практикум «В гостях у бджілки» . Гостем нашого уроку став керівник сільського гуртка з бджільництва Омельчук Юрій Федорович та його вихованці, учні Лісківського ЗЗСО Омельчук Григорій, Деба Михайло. Трощенко Микола, Литвиненко Андрій, Максименко Данило, Іванов Іван. У Іванова Івана старший брат теж був вихованцем цього гуртка і на даний момент є вже дипломованим ветеринаром та має свою пасіку.
Сьогодні бажаючих займатись бджільництвом меншає з кожним роком. І, хоча Україна залишається однією з провідних держав світу з виробництва меду, кількість сімей крилатих трудівниць так само зменшується.
Дослідницький практикум розпочався з теоретичної частини, де вчитель ознайомила учнів зі способом життя та середовищем існування бджіл. У дітей виникло бажання вже якнайшвидше роздивитись цих комах. І тут прийшов на поміч сучасний електронний мікроскоп, де можна побачити будову бджоли. А потім керівник гуртка показав місця розміщення бджолиних сімей. Вулики, які були виготовлені гуртківцями та привезені для дослідницького практикуму до школи. Так, Юрій Федорович охоче показав дітям, де живуть та безупинно трудяться бджоли, виготовляючи цінні, корисні, природні ліки і смачні продукти. Розповів про укус бджоли та зауважив, що для здорової людини укус комахи безпечний, проте людям з алергічною реакцією слід уникати нападу ос, бджіл та інших комах, що жалять. Звернув увагу на те, що зараз на території нашого села квітнуть різноманітні рослини, з яких бджілки-трудівниці збирають солодкий нектар для виготовлення меду, а це – конюшина, липа, троянди, півонії тощо.
Після цього почалось найцікавіше. Керівник гуртка відкрив вулика, де знаходилися рамки зі справжнім медом. Тому смачним бонусом для діток стало ласування свіжого меду власне з щойно діставших бджолиних сот. Ми дуже вдячні керівнику та гуртківцям за їх роботу. Сподіваємось, що після цього уроку у дітей виникне бажання теж стати справжнім пасічником.
https://www.facebook.com/100041364794965/videos/782654867157090/
https://www.facebook.com/100041364794965/videos/1958158164600091/