Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Територіальний семінар – практикум для вчителів трудового навчання і технологій закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради

Дата: 2 січня о 08:46, Оновлено 26 грудня о 08:42
Автор: Данчук А. В.
60 переглядів

Поширюємо перспективний педагогічний досвід

Відповідно до плану роботи Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради 25 грудня 2023 року, з дотриманням законодавства України про введення воєнного стану, у режимі онлайн на платформі ZOOM, проведено територіальний семінар – практикум для вчителів трудового навчання і технологій закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради на тему: "Формування національно-патріотичних компетентностей на уроках трудового навчання і технологій через впровадження інноваційних методів проектної діяльності".

Мета територіального методичного заходу: розкрити тему впровадження національно-патріотичного виховання на уроках трудового навчання та технологій через сучасні компетентності НУШ на основі проєктного методу навчання в сучасному освітньому середовиші для здобувачів освіти.

Навчальний предмет «Трудове навчання» має значні можливості у вихованні в учнів національно-патріотичних почуттів. Дієвим підґрунтям для такої виховної роботи можна вважати процес формування в учнів конкретного практичного досвіду з виготовлення предметів і речей , які пов'язані з народною культурою українців. Зберігання і розвиток дітьми традицій і звичаїв українців є важливими підвалинами їх національного виховання, засобом зміцнення національної свідомості, згуртування і єдності всієї нашої нації.

Своїми напрацюваннями (набутками) щодо формування національно-патріотичних компетентностей здобувачів освіти на уроках трудового навчання через впровадження інноваційних методів проєктної діяльності поділилася вчителька трудового навчання та технологій Лісківського закладу загальної середньої освіти Грицанова Ольга Олексіївна.

Педагогиня висвітлила наступні питання:

1. Роль навчального предмета «Трудове навчання» у вихованні в учнів національно-патріотичних почуттів;

2. Інтерактивні методи роботи – шлях генерації нових ідей у технічній творчості;

3. Проєкти для формування національно – патріотичних компетентностей здобувачів освіти.

У практичній частині територіального семінару – практикуму Ольга Олексіївна провела майстер - клас з виготовлення панно «Різдвяний вінок» у техніці «Аплікація з кави (насипна)».

Доповідачка розповіла, що декоративно-ужиткове мистецтво, як прояв національної культури, є тим духовним середовищем, у якому формуються світогляд, естетичні ідеали, моральні й трудові цінності та національні почуття особистості; також зазначила, що варіативна частина навчальної програми з трудового навчання сприяє формуванню національно-патріотичних компетентностей здобувачів освіти, коли вони спільно з учителем можуть обрати певний модуль, який пов'язаний з традиційними народними ремеслами, і це може бути: «Художня обробка деревини», «Технологія виготовлення народної ляльки», «Художнє випалювання» «Лозоплетіння» тощо, тобто будь-який проєкт з трудового навчання(технологій) можна використовувати для виховання у здобувачів освіти почуття національної гідності і патріотизму.

У територіальному методичному заході взяли участь 13 учителів трудового навчання та технологій з 12 закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради.

Учасники поділилися враженнями від професійно проведеного територіального семінару – практикуму: змістовного контенту, доцільного формату, ретельно підібраного дидактичного матеріалу.

Усі матеріали територіального семінару - практикуму (з активним посиланням) надіслані в заклади загальної середньої освіти Кілійської міської ради та розміщені на сайті Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради в рубриці «Заходи з педагогами», підрубриці «Семінари, вебінари» для використання педагогами Кілійщини в освітній діяльності.

Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради (начальник Сергій Мергут), Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (директорка Ганна Єгорова) складають подяку:

- керівництву Лісківського закладу загальної середньої освіти Кілійської міської ради (директорка Лупонос Ганна Миколаївна) за сприяння проведенню територіального семінару - практикуму для вчителів трудового навчання та технологій закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради;

- Грицановій Ользі Олексіївні, учительці трудового навчання та технологій Лісківського закладу загальної середньої освіти, за ефективне проведення територіального семінару – практикуму, його науково – методичну і практичну спрямованість, професіоналізм, творчість і креативність.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.